TEL : +90 212 217 30 30 (pbx)

BALKAN TURU

 • TARİH
  12-17 EKİM 2024
 • TUR SÜRESİ
  5 GECE 6 GÜN
 • KONTENJAN
  24
 • REHBER
  MİRZA ÖMERHODZİC

MAKEDONYA & ARNAVUTLUK &KARADAĞ & BOSNA HERSEK 

                                                              12-17 EKİM    5 GECE 6 GÜN THY İLE

1.Gün: 12 EKİM 2024 CUMARTESİ                               İSTANBUL / ÜSKÜP

İstanbul Havalimanı Giden Yolcu 4 nolu kapıdan giriş THY F kontuarında saat 05.00’de buluşma. Türk Havayollarının TK 1005 tarifeli uçağı ile 07.25'de Üsküp havaalanına uçuş (1 saat 25 dakikalık uçuş süresi) 07.50'de Üsküp havaalanına İniş.(Saatlerimizi 1 saat geri alıyoruz) Havaalanından karşılama sonrasında Üsküp şehir merkezine hareket. Üsküp turumuzda Camileri, Hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki Osmanlı mirasının günümüzdeki en önemli örneklerinden olan Kale civarındaki Mustafa Paşa Camii ve postane binasının görülmesi. Balkan Fatihleri, İshak Bey ve oğlu İsa Bey, Sultan Murat ve Murat Paşa Camisi, Tarihi Türk Çarşısı sonrasında öğle yemeği ardından Otelimize 5 yıldızlı hareket. 3 saatlik otel odasında dinlenme sonrasında lobide belirtilen saat de toplanma Vardar Nehri üzerindeki Fatih döneminden kalan Taş Köprü’nün görülmesi. Vardar köprüsünü geçip İskender meydanını geziyoruz Serrbest Zaman Sonrasında .Akşam yemeği için restaurantımıza hareket. Sonrasında Otelimiz geri dönüş ve dinlenme.  

2.Gün: 13 EKİM 2024 PAZAR   ÜSKÜP/KALKANDELEN/STRUGA/OHRİ

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonrasında otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma Kalkandelen’e hareket  (Üsküp-Kalkandelen Arası 55 km 45 dakika)     Şar Dağları eteğindeki Kalkandelen’de Balkanlara özgü mimarisi ile ün kazanan Alaca Camii’ni yakınındaki Taş Köprü ve günümüzde sanat galerisi olarak kullanılan tarihi hamamı ziyaret sonrasında Harabati  Baba Tekkesini ziyaret edip Struga’ya hareket edeceğiz. (Kalkandelen-Struga Arası 131 km 1 saat 45 Dakika) Burada İlk olarak öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Ardından Struga’da göl kenarında kısa bir yürüyüşle Kara Dirim Nehri’nin başlangıç noktasına uğrayacağız. Ve zaman kaybetmeden Ohri’ye hareket. (Struga-Ohri Arası 16 km 20 dakika)  Ohri turumuzda Tarihi Türk evleri ve altından sokak geçen evlerin arasından Kale’ye doğru yürüyoruz. Ziyaret edeceğimiz yerler arsında Ayasofya Camii, Fatih Camii, Çar Samuel Kalesi ve Roma Tiyatrosunu gördükten sonra aracımızla şehir merkezine geliyoruz. Mehmet Hayati Baba Türbe ve Tekkesini ziyaret edip Çınar Meydanı üzerinden, Hediyelik eşya satan dükkânların arasından göle doğru yürüyoruz. Göl kenarında kısa bir anlatımdan sonra Avrupa’nın en derin ve temiz gölü olan Ohri gölünde tekne turu yapıyoruz. Sonrasında Alışveriş için serbest zaman ardından Akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında otelimize yerleşme ve dinlenme.

3.Gün:14 EKİM 2024 PAZARTESİ                   STRUGA/OHRİ/ELBASAN/TİRAN/İŞKODRA

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Eşyalarımız ile birlikte ayrılma Arnavutluk Elbasan’a hareket (75 km –sınır işlemleri dahil 2 saat) Elbasan şehir turunda Elbasan saat kulesi, Elbasan kalesi Elbasan tava Öğle yemeği ardından  Tiran’a hareket (60 km- 1saat ) Tiran’da Ethem bey camii, saat kulesi, İskender Kastroti anıtı, İtalyan idaresi döneminde yapılan devlet binaları Tiran kalesinde kısa bir alışveriş ve serbest zaman sonrasında işkodra’ya hareket (100 km- 1saat 30 dakika) 5 yıldızlı otelimizde konaklama ve dinlenme 

4.Gün:15 EKİM 2024  SALI                            İŞKODRA/BUDVA/KOTOR/TRİBİNJE

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Eşyalarımız ile birlikte ayrılma. Tiran turumuzda. İşkodra panaromik şehir turumuzda dışardan Rozafa Kalesi, İşkodra Katolik Katedrali, Ortodoks Katedrali ve Ebu Bekir Camii, ardından  Budva’ya hareket. (85 km-1 saat 45 dakika) Günümüzün en gözde turistik merkezlerinden biri olan, aynı zamanda 1000 yıllık geçmişi ile tarihi değer taşıyan Budva Sur içi şehrini keşfetmek adına serbest zaman sonrasında Kotor’a hareket (30 km-30 dakika) Avrupanın en önemli körfezlerinden biri olan Kotor Körfezine kurulu şehirin Az. Trifun ve Az. Luka Meydanı, Tarihi dini yapıları, tarihi sokak ve mahalleleri ile şehrin esrarengiz dokusunu keşfediyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra Tribinje şehrine hareket. (81 km-sınır işlemleri dahil 2 saat ) 4 yıldızlı otelimizde konaklama   

5.Gün: 16 EKİM 2024 ÇARŞAMBA            TRİBİNJE/ BLAGAY/MOSTAR/KONYİTZ/SARAYBOSNA

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Eşyalarımız ile birlikte ayrılma. Blagay'a hareket. (120 km-2 saat ) Blagay'da Buna Nehri'nin kaynağının görülmesi ve Halveti Tekkesinin ziyaret edilmesi Sonrasında Mostar’a hareket (15 km-20 dakika)Mostar'da tarihi camilerin ve dünyanın en ünlü köprüsünün görülmesi. Mostar Köprüsü; Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilmiş olup, yapımında 456 kalıp taş kullanılmıştır. Köprü, şehre de adını vermiştir. Mostar Köprüsü, yüzyıllar boyunca Bosna'da hoşgörü ve kültürel çeşitliliğin sembolü olmuştur. Mostar’da serbest zaman sonrasında Yablanitza’ya hareket (50 km-1 saat)Partizan askerleri tarafindan sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görünümü ve müze ziyareti sonrasında Akşam yemeğimiz kuzu çevirme yedikten sonra  Konjic (Konyitz) sehrine hareket (25 km-45 dakika) Neretva nehri kanarinda kahve keyfi icin mola veriyoruz Konyitz şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Turkiye tarafindan yapilan meshur Konyitz köprüsünü görme ve  Saraybosna’ya hareket (53 km-1 saat) akşam yemeği sonrasında 5 yıldızlı otelimizde dinlenme

6.Gün: 17 EKİM 2024 PERŞEMBE         SARAYBOSNA / İSTANBUL                                                                                                                                                    

Otelden Eşyalarımız ile birlikte ayrılma . Saraybosna'da İki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve Savaş zamanında şehre giriş çıkışların yapıldığı tünel ve müzeyi ziyaret ardından Buradan Vrela Bosna Parkına Parkına sonrasında Öğle yemeği olarak meşhur Boşnak böreği sonrasında Avrupa’nın en müstesna ve şehrin kalbinin attığı Başçarşı gezimize başlıyoruz. Sırasıyla Gazi Hüsrev Bey Camii Gazi Hüsrev bey türbesi, saat kulesi, Kurşunlu medresesi,  Moriç handa Boşnak kahvemizi içip gezimize Baş kilise, Tito’nun ateşi, Savaşta bombalanan pazar, Kovaçi şehitliğinde bulunan Aliya İzzetbegoviç’in anıt mezarı Tarihi sebil Esnaf cami sonrasında serbest zaman ardından İnat Evi, Fatih Camii, At meydanı ve I. Cihan Harbi'ni başlatan Latin Köprüsü'nün gördükten sonra Akşam yemeği olarak Boşnak kebabı  yedikten sonra Saraybosna havaalanına hareket.   THY Havayollarının TK 1026  tarifeli uçağı ile 20.40’da İstanbul  havaalanına uçuş (1 saat 55 dakikalık uçuş) 23.35 İstanbul  havaalanına İniş.

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • THY Uçak bileti
 • 5 yıldızlı otellerde ( Sadece Tribinye de 4 yıldız)  5 gece  konaklama
 • 6 adet Öğle yemeği  (2'si Aperatif) 
 • 6 adet Akşam yemeği
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Ohri gölü Tekne turu 
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Tur Boyunca kullanılacak Otobüs
 • Rehberlik hizmetleri( Mirza Ömerhohzic)
 • Yurt Dışı Çıkış harcı
 • Seyahat Sigortası
 • HOŞGÖRÜTUR gezi çantası

 Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • Şahsi harcamalar
 • Otel Extraları

 

FİYATLANDIRMA 

İki Kişilk Odada Kişi Başı Fiyat :  1.300 €
Tek Kişilk Odada Kişi Başı Fiyat :  1.500 €
0-2 Yaş Bebek Ücreti :  100 € (Uçak Bileti)
3-6 Yaş Çocuk Ücreti :  900 € (Otelden yatak istemediği takdirde)
7-11 Yaş Çocuk Ücreti :  1.150 €
Kaparo Bedeli     300 €
Kontenjan :

 24 Kişi  

ÖNEMLİ NOTLAR: ( Lütfen Okuyunuz) 

 • Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur Tarihinden 1 ay önce (Son başvuru tarihi) Kaparo bedelinin ödenmesi gerekmektedir.
 • Son Başvuru Tarihinden sonra yapılan rezervasyonlarda Uçak biletlerini kendiniz almanız veya artış miktarını karşılamanız gerekecektir.
 • Biletini Mille veya Kendi alacak yolcularımızdan Uçak bileti olan (Kapora Bedeli)  300 € toplam Fiyattan düşülür.
 • Turlarımız  12 kişi kayıt olunca gerçekleştirilir. Tur Kesinleştiği Zaman Biletini Mil veya Kendi Alacaklar Alabilir.(Tur Yetkilisine danışınız)
 • Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek Şirket banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.
 • Kalan Tur Ücreti ( Uçak Bileti Hariç ) Tur Tarihine 15 gün kala Ödemesi alınır.
 • Tura Katılamama durumlarında Uçak firmasının belirlediği Emsiyo ve Bilet cezaları Katılımcıya Aittir.
 • 3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.

TURU İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

 • Bosna Hersek-Karadağ- Arnavutluk-Makedonya-Kosova Türk vatandaşlarına Vize uygulamamaktadır.
 • Makedonya Kullanılan para birimi Dinar’dir.1 Euro=62 DİNAR’dir. Karadağve Kosova  Euro kullanıyor.Bosna Hersek KM 1 Euro=1,95 KM
 • Alışveriş ve harcamalarınız yanınıza bozuk Euro getirmeniz yeterlidir.

GENEL AÇIKLAMALAR

 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Hoşgörütur’un sorumluluğu yoktur.
 • Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Hoşgörütur’da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Hoşgörütur iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Hoşgörütur sorumlu tutulamaz.
 • Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Hoşgörütur’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
 • Turlarımız namaz kılanlar için namaz vakitlerine riayet edilip, Program akışı ona göre dizayn edilir.

YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER

 • Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.
 • Kıyafet:
  • 1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
  • 2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
  • 3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
  • 4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
  • 5-Terlik (Bazen otel odalarında terlik bulunmamaktadır.)
 • İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
 • Telefon Şarj cihazları
 • Pasaport (Gidilecek Ülkeye giriş tarihinden itibaren En Az 6 aylık geçerlilik tarihi olmalıdır.)