TEL : +90 212 217 30 30 (pbx)

BALKAN TURU

 • TARİH
  18-24 HAZİRAN 2024
 • TUR SÜRESİ
  6 GECE 6 GÜN
 • KONTENJAN
  42 (KURBAN BAY 3.GÜNÜ HAREKET)
 • REHBER
  MİRZA ÖMERHODZİC

BALKAN TURU ( Kurban Bayramı 3.gün Sabah Hareketli)

18-24 HAZİRAN 6 GECE 6 GÜN THY İLE

BOSNA HERSEK/KARADAĞ/ARNAVUTLUK/MAKEDONYA

 

1.Gün:18 HAZİRAN SALI                                 İSTANBUL/SARAYBOSNA  

İstanbul Havalimanı Giden Yolcu 4 nolu kapıdan giriş THY F kontuarında saat sabah saat 05.00’de buluşma. Türk Havayollarının TK 1021 tarifeli uçağı ile 07.30 Saraybosna havaalanına uçuş (1 saat 50 dakikalık uçuş süresi) 08.20 Saraybosna havaalanına İniş.(Saatlerimizi 1 saat geri alıyoruz) Havaalanından karşılama. Saraybosna'da İki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve Savaş zamanında şehre giriş çıkışların yapıldığı Yaşam tüneli ve müzeyi ziyaret ardından Baş çarşıya hareket. İlk olarak  Boşnak böreğinin tadına bakıyoruz. Ardından sırası ile Saraybosna turumuzda Kovaçi şehitliğinde bulunan Aliya İzetbegoviç’in anıt mezarı , Tarihi sebil, esnaf cami sonrasında Sırasıyla Gazi Hüsrev Bey Camii Gazi Hüsrev bey türbesi, saat kulesi, Kurşunlu medresesi sonrasında 1,5 saatlik serbest zaman belirtilen yer ve saatte toplanma turumuzun 2.bölümünde Baş kilise, Tito’nun ateşi, Savaşta bombalanan Pazar sonrasında Fatih Camii, At meydanı ve I. Cihan Harbi'ni başlatan Latin Köprüsü'nün gördükten sonra Akşam yemeği olarak Boşnak kebabı  yedikten sonra 18.30 gibi otelde olmayı planlıyoruz.Odalrımıza yerleşme ve dinlenme.

2.Gün:19 HAZİRAN ÇARŞAMBA        KONYİTZ/MOSTAR/BLAGAY/ TREBİNJE

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra saat 07.30’da otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma  Konyitz şehrinde hareket. (Saraybosna-Konyitz Arası 53 km 1 saat) Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Turkiye tarafindan yapılan meshur Konyitz köprüsünü görme sonrasında Neretva nehri kenarinda kahve keyfi icin mola veriyoruz. Mostar’a hareket (Konyitz-Mostar Arası 80 km 1 saat 45 dakika ) Mostar'da tarihi camilerin ve dünyanın en ünlü köprüsünün görülmesi. Mostar Köprüsü; Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilmiş olup, yapımında 456 kalıp taş kullanılmıştır. Köprü, şehre de adını vermiştir. Mostar Köprüsü, yüzyıllar boyunca Bosna'da hoşgörü ve kültürel çeşitliliğin sembolü olmuştur. Mostar’da 1,5 saatlik serbest zaman sonrasında Blagay’a hareket. .( Mostar-Blagay Arası 15 km 20 dakika) Blagay'da Öğle yemeğini nehrin kıyısında alabalık ziyafeti olarak alıyoruz. Buna Nehri'nin kaynağının görülmesi ve Halveti Tekkesinin ziyaret edilmesi sonrasında Trebinje’ye hareket (Blagay-Trebinje Arası 110 km 1 saat 50 dakika)  Akşam yemeği otelimizde ve dinlenme

3.Gün:20 HAZİRAN  PERŞEMBE     TREBİNJE/KOTOR/BUDVA/BAR/İŞKODRA           

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra eşyalarımız ile birlikte otelden saat 08.00’de ayrılma (Trebinje-Kotor arası 80 km- 1 saat 30 dakika) Avrupanın en önemli körfezlerinden biri olan Kotor Körfezine kurulu şehirin Az. Trifun ve Az. Luka Meydanı, Tarihi dini yapıları, tarihi sokak ve mahalleleri ile şehrin esrarengiz dokusunu keşfediyoruz.1 saatlik serbest zaman sonrasında  Budva’ya hareket(Kotor–Budva Arası 30 km 45 dakika ( yolda Aperatif Sandewiç içecek) )  Günümüzün en gözde turistik merkezlerinden biri olan, aynı zamanda 1000 yıllık geçmişi ile tarihi değer taşıyan Budva Sur içi şehrini keşfetmek adına 1 saatlik serbest zaman sonrasında  Bar şehrine hareket (Budva –Bar Arası 40 km-1 saat ) Adriyatik kıyılarına kurulmuş bir Osmanlı kasabası olan Bar şehrine varış. Eski ve yeni Bar adıyla ikiye ayrılan şehrin önce eski (old town) bölgesini ziyaret ediyoruz. Ömer Başiç Camii, Bar Kalesi, Sur içi şehir kalıntıları gezdikten sonra İşkodra’ya hareket. (Bar-İşkodra Arası 47 km-1 saat ) İşkodra’ya varışımız restaurant’da alacağımız Akşam yemeği sonrasında otelimize yerleşme ve dinlenme

4.Gün:21 HAZİRAN CUMA                     İŞKODRA /TİRAN/ELBASAN/STRUGA

Otel’de sabah  kahvaltıdan sonra Eşyalarımız ile birlikte ayrılma   İşkodra panaromik şehir turumuzda dışardan Rozafa Kalesi, İşkodra Katolik Katedrali, Ebu Bekir Camii Ortodoks Katedrali Bölgenin en uzun köprülerinden Mes Köprüsü gördükten sonra Tiran’a hareket  (100 km- 1saat 50 dakika) Tiran turumuza başlıyoruz. Ethem bey camii, saat kulesi, İskender Kastroti anıtı, İtalyan idaresi döneminde yapılan devlet binaları ve Tiran kalesi öğle yemeği ardından Elbasan’a hareket. (40 km- 50 dakika) Elbasan şehir turunda Elbasan saat kulesi, Elbasan kalesi 1 saatlik serbest zaman sonrasında Elbasan’dan Struga’ya hareket. (40 km- 50 dakika) Otelimizde alacağımız Açık büfe akşam yemeği sonrasında otelimizde dinlenme.

5.Gün:22 HAZİRAN CUMARTESİ              OHRİ/KALKANDELEN/ÜSKÜP

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra 08.30’da eşyalarımız ile birlikte ayrılma. Struga turunda Halen hayatiyetini devam ettiren Halveti Tarikatı’nın Hayati koluna bağlı olan Hasan Baba Tekke’si Ohri gölünün döküldüğü yer burada oluşan drim nehri etrafında gezinme ardından Ohri’ye hareket (16 km-20 dakika) Ohri’de Mehmet Hayati Baba türbe ve tekkesi sonrasında Çınar Meydanından geçip hediyelik dükkanlarının arasından göle doğru yürüyoruz. Tekne turu sonrasında geleneksel mimariyle inşa edilmiş evleri, sokakları ve Ayasofya Camiini göreceğiz burada vereceğimiz  2 saatlik serbest zaman’da Ohri kalesine doğru çıkıp Fatih camii, Ohri kalesi ve tiyatro’yu görebilir ardından alışveriş sonrasında Belirtilen yer ve saatte toplanma öğle yemeği ardından  Aracımıza geçip Kalkandelen’e hareket  (130 km- 1 Saat 45 dakika) Kalkandelen’de Alaca Camii’ni ve Harabati baba tekkesini ziyaret sonrasında Aperatif akşam yemeğimizi alıp  Üsküp’e hareket. (55 km- 45 dakika) Üsküp’de Otelimize yerleşme ve dinlenme.

6.Gün: 23 HAZİRAN PAZAR                                         ÜSKÜP

Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra otelden 09.30’da ayrılma.Aracımıza binip Matka kanyonunu hareket. Matka kanyonda serbest zaman (isteyen tekneye binebilir Çay/Kahve içebilir) Belirtilen saatte otobüste olma. Üsküp Şehir merkezine hareket.  Üsküp turumuzda Camileri, Hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki Osmanlı mirasının günümüzdeki en önemli örneklerinden olan Kale civarındaki Mustafa Paşa Camii ve postane binasının görülmesi. Balkan Fatihleri, İshak Bey ve oğlu İsa Bey, Sultan Murat ve Murat Paşa Camisi, Tarihi Türk Çarşısı sonrasında geç öğle yemeği ardından  Vardar Nehri üzerindeki Fatih döneminden kalan Taş Köprü’nün görülmesi. Vardar köprüsünü geçip İskender meydanını geziyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında  otelimize hareket ve dinlenme.

7.Gün: 24 HAZİRAN PAZARTESİ                                     ÜSKÜP/İSTANBUL

Otel’de alınan erken sabah kahvaltısından sonra otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma 06.00’da ayrılma.   Üsküp havaalanına hareket. 07.00 Havaalanında olma Türk Havayollarını 08.40’de TK 1004 tarifeli uçağı ile İstanbul’a Uçuş.11.15’de İstanbul Havaalanında olma.

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • THY Uçak bileti
 • 5 yıldızlı otellerde ( Tribinye 4 yıldız)  6 gece  konaklama
 • 6 adet Öğle yemeği  (3'ü Aperatif) 
 • 5 adet Akşam yemeği(1'i Aperatif - 2'si Otelde )
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Ohri gölünde Tekne turu ücreti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Tur Boyunca kullanılacak Otobüs
 • Rehberlik hizmetleri( Mirza Ömerhohzic)
 • Yurt Dışı Çıkış harcı
 • Seyahat Sigortası
 • HOŞGÖRÜTUR gezi çantası

 Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • Şahsi harcamalar
 • Otel Extraları
 • Son gün Akşam Yemeği

FİYATLANDIRMA 

İki Kişilk Odada Kişi Başı Fiyat :  1.250 €
Tek Kişilk Odada Kişi Başı Fiyat :  1.550 €
0-2 Yaş Bebek Ücreti :  100 € (Uçak Bileti)
3-6 Yaş Çocuk Ücreti :  1.000 € (Otelden yatak istemediği takdirde)
7-11 Yaş Çocuk Ücreti :  1.250 €
Kaparo Bedeli     300 €
Kontenjan :

 42 Kişi  

ÖNEMLİ NOTLAR: ( Lütfen Okuyunuz) 

 • Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur Tarihinden 1 ay önce (Son başvuru tarihi) Kaparo bedelinin ödenmesi gerekmektedir.
 • Son Başvuru Tarihinden sonra yapılan rezervasyonlarda Uçak biletlerini kendiniz almanız veya artış miktarını karşılamanız gerekecektir.
 • Biletini Mille veya Kendi alacak yolcularımızdan Uçak bileti olan (Kapora Bedeli)  300 € toplam Fiyattan düşülür.
 • Turlarımız  20kişi kayıt olunca gerçekleştirilir. Tur Kesinleştiği Zaman Biletini Mil veya Kendi Alacaklar Alabilir.(Tur Yetkilisine danışınız)
 • Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek Şirket banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.
 • Kalan Tur Ücreti ( Uçak Bileti Hariç ) Tur Tarihine 15 gün kala Ödemesi alınır.
 • Tura Katılamama durumlarında Uçak firmasının belirlediği Emsiyo ve Bilet cezaları Katılımcıya Aittir.
 • 3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.

TURU İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

 • Bosna Hersek-Karadağ- Arnavutluk-Makedonya-Kosova Türk vatandaşlarına Vize uygulamamaktadır.
 • Makedonya Kullanılan para birimi Dinar’dir.1 Euro=62 DİNAR’dir. Karadağ ve Kosova  Euro kullanıyor. Bosna Hersek KM 1 Euro=1,95 KM
 • Alışveriş ve harcamalarınız yanınıza bozuk Euro getirmeniz yeterlidir.

GENEL AÇIKLAMALAR

 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Hoşgörütur’un sorumluluğu yoktur.
 • Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Hoşgörütur’da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Hoşgörütur iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Hoşgörütur sorumlu tutulamaz.
 • Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Hoşgörütur’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
 • Turlarımız namaz kılanlar için namaz vakitlerine riayet edilip, Program akışı ona göre dizayn edilir.

YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER

 • Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.
 • Kıyafet:
  • 1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
  • 2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
  • 3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
  • 4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
  • 5-Terlik (Bazen otel odalarında terlik bulunmamaktadır.)
 • İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
 • Telefon Şarj cihazları
 • Pasaport (Gidilecek Ülkeye giriş tarihinden itibaren En Az 6 aylık geçerlilik tarihi olmalıdır.)

Bu Turumuz İçin Kontenjanımız Dolmuştur. Gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz!