TEL : +90 212 217 30 30 (pbx)

HIRVATİSTAN-İTALYA(TRİESTE) -SLOVENYA

 • TARİH
  30 EKİM-03 KASIM 2024
 • TUR SÜRESİ
  4 GECE 5 GÜN
 • KONTENJAN
  24
 • REHBER
  YEREL REHBER
HIRVATİSTAN-İTALYA(TİRESTE) -SLOVENYA
 
 
1. Gün : 30 EKİM 2024 ÇARŞAMBA İSTANBUL / ZAGREP / BUZİM / BİHAÇ

Yeni havaalanında Giden yolcu 5 nolu kapıdan giriş Giriş X-Rey cihazlarından geçtikten sonra H karşılama kontuarı önünde saat 05.00’de buluşma Türk Havayollarının TK 1053 tarifeli uçağı ile saat 07.05’de Zagreb’e uçuş (2 saat 15 dakikalık uçuş) 08.15’de Zagreb’e varış. (Saatlerimizi 1 saat geri alıyoruz) Havalimanında karşılama sonrasında yarım günlük panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb’de görülmesi gereken en önemli yerleri Ortaçağ özellikleri ile Yukarı Şehir (Kaptol) bölgesindedir. Büyüleyici güzellikteki Zagreb'de, öncelikle Zagreb Katedralini, Dolac Pazarı'ını, Zagreb'in sembolü St. Mark Kilisesi'ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi'ni gezeceğiz. Dünya'da sadece Zagreb'te öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, Hükümet binaları da göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Ardından Zagreb İslami merkezine geçiyoruz ve burada öğle yemeğimizi alıyoruz .Ardından Öğle namazı sonrasında Bosna Hersek Buzim şehrine hareket. (Zagreb-Buzim arası 125 km 2 saat 15 dakika+30 dakika sınır işlemleri) Buzim şehir turu ve şavaş müzesi ziartei ardından Osmanlının batıdaki son sınır şehri Bihaç’ a hareket. (Buzim-Bihaç arası 55 km 1 saat 15 dakika) Bihaç şehir turu sonrası 4 yıldızlı Kostelskı Buk otelimize yerleşme Akşam yemeği otelimizde ve dinlenme

2. Gün : 31 EKİM 2024 PERŞEMBE  BİHAÇ / PLİTVİCE ŞEL. / RİJEKA / OPATJİA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Bavullarımız ile birlikte saat 8.00’de hareket. Plitvice Gölleri Ulusal Parkı'na hareket ediyoruz. (Bihaç-Plitvice arası 45 km 45 dakika+30 dakika sınır işlemleri) Muhteşem doğa güzellikleri, her mevsim ayrı güzel rengarenk Plitvice bu özellikleri sebebi ile UNESCO tarafından korumaya alınmıştır. Art arda dizilmiş 16 göl, şelaleler, çağlayanlar, zengin bitkileri ile turistik cazibe merkezi haline gelen parkı ziyaretimizin ardından Öğle yemeği için restorantımıza geçiyoruz. Yemek sonrasında Rijeka Şehrine hareket.(Bihaç-Rijeka arası 75 km 2 saat 30 dakika ) Adriyatik'in yıldızlarından sayılabilecek Rijeka'ya ulaşıyoruz. Rijeka, tarihten bugüne bir liman kenti olarak her zaman önemini korumuş, ılıman iklimi, mimari güzellikleri, turistik, kültürel ve sanatsal etkinlikleri ile bir cazibe merkezidir. Rijeka'ya varışımızla birlikte Islami merkezini ziyaret ediyoruz. Meydan, çarşı, kilise, cami, liman ve diğer önemli binaları gezeceğiz. Ardından, 19.yy da Avusturya asillerinin yazlık başkenti olan Opatjia'da Avusturya mimarisinin özelliklerini taşıyan oteller, şatolar ve villalar arasından geçerek Opatjia’ya hareket. (Rijeka-Opatjia arası 15 km 30 dakika ) Opatjia’da serbest zaman sonrasında 4 yıldızlı Bristol hareket Akşam yemeği otelimizde sonrasında odalarımıza yerleşme ve dinlenme.

3. Gün : 01 KASIM 2024 CUMA  OPATJİA / PULA / FAZANA / BURUUNİ ADASI / POREÇ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Bavullarımız ile birlikte saat 8.00’de hareket. İstra Bölgesi’nin en büyük şehri olan Pula’ya hareket ediyoruz. ( Opatjia-Pula arası 100 km 1 saat 30 dakika ) Pula’da Roma İmparatorluğu döneminden bu yana ayakta kalmış en iyi amfitiyatrolardan birisi olan Antik Roma Colloseum’u ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzda Forum alanı, Arkeoloji müzesi, Karlo Rojc ve Saint Nicholos Kilisini görüp Fazana sahil kasabasına hareket. (Pula-Fazana arası 12 km 20 dakika ) Burada alacağımız öğle yemeği ardında Tekne’ye binip Buruuni adasına geçiyoruz.Eski Yugostavya’nin Kominist lideri Josip Broz Tito’nun adası olarak bilinmektedir. Brijuni şimdi milli park statüsünde ziyarete açılmış durumda. Ada 1800’lü yılların sonunda Avusturyalı iş adamı Paul Kupelwieser’in burayı satın alması sonrasında birinci sınıf otelleri, kumarhaneleri sahil resortları, restoranları ve yat imanıyla Avusturya’nın sosyal yaşam merkezi olmuş. Adanın satın alınması adada yaygın olan sıtma ve Alman Robert Koch’un mücadelesi dönüm noktası olmuş. Bataklıklar kurutulup sıtma önlenince turistlik açıdan hareketlilik başlamış. 2.Dünya lideri Tito o tarihlerde halka kapalı olan adayı rezidans olarak kullanmaya başlayınca, birçok devlet adamı, diktatörler ve sanatçıları burada ağırlamış. Hollywood dünyasının ünlü isimlerinden Elizabeth Taylor, Richard Burton, Sophia Loren, Carlo Ponti ve Gina Lollobrigida Tito’nun misafirleri arasında yer almış. Yeşille mavinin buluştuğu Brijuni bugün Avrupa’nın önemli yatçılık merkezlerinden biri durumunda. Ardından Poreç’e hareket ediyoruz. (Fazana-Poreç arası 50 km 45 dakika ) Poreç’daki 4 yıldızlı Valamar Otelimizde Akşam yemeği sonrasında dinlenme.

4. Gün : 02 KASIM 2024 CUMARTESİ  POREC / TRİESTE / POSTAJNA MAĞARASI / LJUBLJANA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Bavullarımız ile birlikte saat 8.00’de hareket. 2.000 yıllık geçmişi ile günümüze kadar uzanan Muazzam bir coğrafi ve kültürel zenginliğe sahip olan Porec’te bir yürüyüş turu yapıyoruz. Porec panoramik tur sırasında, Avrupa’nın en görkemli Bizans kiliselerinden biri olan, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yeralan Euphrasian Bazilikası, İki Aziziler Evi, 1. Yuzyıldan kalma Buyuk ve Neptun Tapınakları 1473 yılında insa edilen Ghotic Sarayı görülecek yerlerin bazılarıdır. Ardından İstra Yarımadası’nın Slovenya tarafında kalan Koper ve Piran yerleşimlerinin arasından geçerek Trieste'ye ulaşıyoruz. (Porec-Trieste arası 90 km 1 saat 30 dakika) Trieste, İtalya'nın doğusunda, Slovenya sınırında yaklaşık 250.000 nüfuslu bir liman kenti. Adriyatik Denizi kıyısında bulunan şehir, müzik ve edebiyat başkenti olarak tanımlanıyor. Orta Çağ'ın gösterişli ve ihtişamlı zamanlarından kalma eserleri ile Trieste İtalya'nın en güzel şehirlerinden biri Öğle yemeği sonrasında şehir turu ve serbest zaman ardından aracımıza binip gezimiz en ilgi çeki yerlerden biri olan Postajna mağarasına hareket. (Trieste-Postajna arası 40 km 30 dakika) Postajna mağarasını gezdikten sonra Slovenya başkenti Ljubljana'ya hareket ediyoruz.(Postajna-Ljubljana arası 55 km ) 4 yıldızlı Four Points By Sheraton Otelimizde Akşam yemeği sonrasında dinlenme.

5. Gün : 03 KASIM 2024 PAZAR LJUBLJANA / BLED GÖLÜ / İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Bavullarımız ile birlikte saat 8.00’de Ljubljana Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski meydan, Ejderha Heykeli, Dragon Köprüsü, Tivoli Park, St.Nicholas Katedrali ve Preseren Meydanı var. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında belirlenen yer ve saatte toplanma.Bled gölüne hareket. (Ljubljana-Bled Gölü arası 60 km 1 saat ) Bled Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Bled’de ilk olarak Bled Kalesi (sarayına) çıkış gezi sonrasında Burada alacağımız öğle yemeği ve meşhur Potica tatlısını yiyip göl kenarına aracımız ile iniş. gölün ortasında bulunan adaya Venedik gondollarına benzeyen Pletna kayıkları ile gidiyoruz Burada bulunan Kiliseyi görüp geri dönüş. Bled Gölü çevresinde yürüyüş için serbest zaman. Belirlenen saatte toplanma ardından Havaalanına hareket. (Bled Gölü-Havaalanı arası 45 km 1 saat ) Türk Havayollarının TK 1064 uçağı ile saat 20.00’de İstanbul’a uçuş (2 saat 15 dakikalık uçuş) ve 23.15’de İstanbul Havaalanına varış.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Thy uçak bileti
 • 4 yıldızlı Lüx otellerde 4 gece iki kişilik odada konaklama
 • 5 adet Öğle yemeği
 • 4 adet Akşam yemeği
 • Programda belirtilen Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri
 • Bled gölü Ada tekne ücreti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Tur Boyunca kullanılacak Otobüs
 • Araç içi İkramlar
 • Rehberlik hizmetleri
 • Yurt Dışı Çıkış harcı
 • Gezi çantası
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Şahsi harcamalar
 • Otel extraları
 • Son gün akşam yemeği
 • Shenjen vize ücreti 250 €
FİYATLANDIRMA & FİYATLANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 1.400 €
Tek Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 1.600 €
0-2 Yaş Bebek Ücreti : 100 € (Uçak Bileti)
3-6 Yaş Çocuk Ücreti :  900 € (Otelden yatak istemediği takdirde)
7-11 Yaş Çocuk Ücreti : 1.250  €
Kaparo Bedeli : 300 €
Biletini mille almak isteyenler için uçak bileti olan 300 € toplam fiyattan düşülür.
Kontenjan : 24 Kişi
 

ÖNEMLİ NOTLAR: ( Lütfen Okuyunuz) 

 • Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur Tarihinden 1 ay önce (Son başvuru tarihi) Kaparo bedelinin ödenmesi gerekmektedir.
 • Son Başvuru Tarihinden sonra yapılan rezervasyonlarda Uçak biletlerini kendiniz almanız veya artış miktarını karşılamanız gerekecektir.
 • Biletini Mille veya Kendi alacak yolcularımızdan Uçak bileti olan (Kapora Bedeli)  300 € toplam Fiyattan düşülür.
 • Turlarımız 10 kişi kayıt olunca gerçekleştirilir. Tur Kesinleştiği Zaman Biletini Mil veya Kendi Alacaklar Alabilir.(Tur Yetkilisine danışınız)
 • Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek Şirket banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.
 • Kalan Tur Ücreti ( Uçak Bileti Hariç ) Tur Tarihine 15 gün kala Ödemesi alınır.
 • Tura Katılamama durumlarında Uçak firmasının belirlediği Emsiyo ve Bilet cezaları Katılımcıya Aittir.
 • 3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.
VİZE
 • Hırvatistan ve Slovenya Türk vatandaşlarına Vize uygulamaktadır.
 • VİZE İÇİN EVRAKLARIN HAZIRLANMA TESLİM TARİHİ : 6 EYLÜL CUMA 2024
 • Pasaport Gidilecek Ülkeye giriş tarihinden itibaren En Az 6 aylık geçerlilik tarihi olmalıdır.

ENEL AÇIKLAMALAR

 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Hoşgörütur’un sorumluluğu yoktur.
 • Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Hoşgörütur’da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Hoşgörütur iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Hoşgörütur sorumlu tutulamaz.
 • Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Hoşgörütur’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
 • Turlarımız namaz kılanlar için namaz vakitlerine riayet edilip, Program akışı ona göre dizayn edilir.
 
YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER
 • Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.
 • Kıyafet:
  • 1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
  • 2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
  • 3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
  • 4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
  • 5-Terlik (Bazen otel odalarında terlik bulunmamaktadır.)
 • İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
 • Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil
 • Pasaport (Gidilecek Ülkeye giriş tarihinden itibaren En Az 6 aylık geçerlilik tarihi olmalıdır.)