TEL : +90 212 217 30 30 (pbx)

KÜBA & MEKSİKA TURU

 • TARİH
  12-18 ARALIK 2022
 • TUR SÜRESİ
  6 GECE 6 GÜN
 • KONTENJAN
  15
 • REHBER
  YEREL REHBER
12 ARALIK  2022 PAZARTESİ İSTANBUL

İstanbul Havaalanında giden yolcu 3 nolu kapıdan giriş Thy F kontuarları önünde 23.30‘da buluşma.Tur çantaları ve Yurt dışı çıkış pullarının dağtımı sonrasında Check-inn’lerin yapılması ardından pasaport kontrolü ile uçağa geçiş.

1.Gün : 13 ARALIK  2022 SALI HAVANA

Türk Havayollarının TK183 sayılı tarifeli Seferi ile saat 02.05 te Havana ya hareket. Havana yerel saati ile 07.55 te Havana ya varış. Pasaport işlemlerinden sonra Havana şehir merkezine hareket ediyoruz ve Havana şehir turumuzu yapıyoruz. İspanyol koloni döneminden kalma mimari eserlerinin bulunduğu, Küba ile ilgili tüm resimlerinin ana unsurlarından olan 50’li yılların Amerikan arabalarının dolaştığı caddeleri ile dünyanın en renkli şehirlerinden biri olan ve Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası ilan edilip koruma altına alınmış olan Havana turumuzda;Barok Tarzı ve Kolonyal mimari tarzında binalar, Efsane Lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı, Devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’ den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Katedral Meydanı, Armas Meydanı, Morro Kalesi, Obispo Caddesi, Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon Sahil Şeridi, Nobel Ödüllü; Çanlar Kimin İçin Çalıyor, Yaşlı Adam ve Deniz gibi eserlerin yazarı Ernest Hemingway’in gittiği La Bodequita del Medio ve Floridita göreceğimiz yerler arasında.Ardından otelimize transfer. Check-In sonrasında otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrasında dinlenmek üzere serbest zaman.

2.Gün : 14 ARALIK 2022 ÇARŞAMBA HAVANA-PINAR DEL RIO VINALES - HAVANA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün sürecek olan Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz için hareket ediyoruz. Küba nın dünyaca meşhur purolarının yapıldığı atölyeleri ve meşhur Küba tütünün yetiştiği tipik Küba köylerini görmek üzere ülkenin en güzel bölgelerinden biri olan Pinar del Rio programımızın ilk durağını oluşturuyor. Pınar Del Rio da Puro üretimini geleneksel yöntemlerle sürdüren atölyelerden birini ziyaret ederek,puronun yapım aşamalarını göreceğiz. Ardından, Küba köylerinin bulunduğu ve Unesco tarafından dünya kültür mirası ilan edilen Vinales vadisinin büyüleyici güzelliğine tanıklık etmek için vadiyi kuş bakışı seyredeceğimiz bir tepeye çıkacağız. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra vadide bulunan 120 metre yüksekliğindeki The Mural de la Prehistoria’yı görecek ve Cueva del Indio Mağarasının içinde sandalla gezeceğiz. Tam gün sürecek olan bu keyifli gezi esnasında, yerli halkın yaptığı el yapımı hediyelik eşyalardan satın alma şansınız olacaktır.Dönüş yolu üzerinde misafirperver yerli bir ailenin evini ziyaret edip, Küba yerlilerin yaşamı hakkında bilgi edineceğizArdından Havana'ya geri dönüyoruz.

3.Gün : 15 ARALIK  2020 PERŞEMBE HAVANA - CANCUN - CHICHEN ITZA - CANCUN

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından yerel hava yolları ile Meksika nın önemli turistik bölgesi Cancun a gitmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Sonrasında yerel havayolları ile Cancun uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz . ( Havana - Cancun Uçuş Süresi 1 saat 30 dakika ) Cancun a varış gümrük ve pasaport işllemleri sonrasında Maya uygarlığının izlerini görmek üzere Unesco Dünya Kültür Mirası Chichen Itza Antik kentine hareket ediyoruz. Maya – Toltek kültürlerinden kalma yapıları göreceğimiz bu gezimizde; Mayaların Güneş ve Ay hareketlerini izlemek için kullandıkları El Caracol , El Castillo, Rahibeler Manastırı,Dünyanın yeni yedi harikasından biri sayılan Kukulkan Piramidi, Efsaneye göre oyunu kazanan kaptanın maç sonunda kendi kafasının kesilerek oyunu kaybeden kaptana sunduğu ve bu maç sonunda gerçekleşen ölümün kendilerini direkt cennete götürdüğüne inanılan oyunların oynandığı saha Gran Juego de Pelota (günümüzde –ölümüne maç- kavramının fiilen ortaya çıktığı yer olarak adlandırılır ) Savaşçılar Tapınağı, Kartal ve Jaguar Platformu,Tzompantli, Venüs Platformu göreceğimiz yerler arasındadır.Cjhichen Itza da yapacağımız tarihe yolculuğunun ardından , bölgenin etkileyici doğal oluşumlarından ve Cenote olarak adlandırılan yeraltı sularının açığa çıktığı doğa harikası olarak nitelendirilen (Cenote) Obruk ziyaretimizi yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu doğa harikası oluşumda yüzme imkanına sahip olacaktır. Turumuz sonrasında otelimize transfer.Akşam yemeği sonrasında dinlenmek üzere serbest zaman.

4.Gün : 16 ARALIK 2022 CUMA CANCUN - HAVANA - TRINIDAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Cancun şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Maya Dilindeki Ekab –Yılan Yuvası- olarak adlandıralan Cancun Karayip denizinin muhteşem turkuaz renklerine sahip plajlara sahip bir turizm cenneti konumundadır. Doğusundaki Nacupte lagunü ile Karayip kıyılarında bulunan, doğal mercan resifleri, beyaz kumları , planlı gelişimi ile dünya turizm cenneti olarak adlandırılan Cancun da panoramik olarak yapacağımız turun ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile Havana uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz . ( Cancun Havana Uçuşu 1 saat 30 dakika ) Havana ya varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen otobüslerle Trinidad a hareket ediyoruz. Gidiş yolumuz üzerinde Zapata Milli Parkında mola verip Timsah Çiftliğini geziyoruz. Sonrasında Küba’nın önemli şehirlerinden Cienfuegos’u gezeceğiz. .Burada vereceğimiz kısa molanın ardından Trinidad’ a hareket edeceğiz.Koloni döneminde zenginleşip gelişen ve bugün bir kısmı Unesco’nun koruması altında olan Trinidad’da şehir gezimizi yürüyerek gerçekleştireceğiz. Etrafı Kolonyal dönemden kalma binalar ve müzelerle çevrili Plaza Mayor (Büyük Meydan), Trinidad Katedrali, Romantik Müze göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında koloni döneminde şeker kamışı tarlalarında çalışmak üzere Afrika’dan bölgeye zorla getirilen kölelerin beraberlerinde getirdikleri Afrika kültürünü ve dansını görebileceğimiz La Canchanchara’ da kısa bir mola verip otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve dinlenmek üzere serbest zaman.

5.Gün : 17 ARALIK 2022 CUMARTESİ TRINIDAD - SANTA CLARA - HAVANA

Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra rotamızı Santa Clara’ya çeviriyoruz.Küba devrimi kavramının en önemli şehirlerinden Santa Clara, Amerika desteği ile iktidara getirilen Fulgencio Batista nın talimatları ile devrimci güçlerin yok edilmesine yönelik ağır bombardımana uğramış ve binlerce insana mezar olmuş bir şehirdir. Devrim mücadelesinin başkahramanı Ernesto Che Guevara ya da yerel halkın deyimiyle, Commandante’nin mozalesi Santa Clara da ilk durağımız oluyor. Uğruna şarkılar, şiirler yazılan, Arjantinli tıp öğrencisi Che ,kuzeni ile birlikte gerçekleştirdiği bir Güney Amerika gezisi sonrasında, hayata bakışını tamamen değiştirmiş, Fidel Castro ile tanışınca da, kendisini tutsak halkların kurtuluşuna adamış bir devrimcidir (kendi deyimiyle). İkinci durağımız Küba devriminin başarıya ulaşmasındaki en önemli unsur olan ve günümüzde de Küba lıların büyük saygı gösterdiği Tren Blindado- zırhlı tren oluyor. Santa Clara programımızın sonrasında öğle yemeğimizi Santa Clarada aldıktan sonra Havana ya dönüş akşam yemeği sonrasında dinlenmek için serbest zaman.

6.Gün : 18 ARALIK 2020 PAZAR HAVANA - İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra dönüş yolculuğu için havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yollarının TK 183 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 09.25’de İstanbul a hareket ediyoruz. Türkiye yerel saati ile 6 Mart 2020 saat 10.05 te İstanbul‘a varış

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • THY Uçak bileti
 • Havana-Cancun gidiş-dönüş uçak bileti
 • 5 Yıldızlı Otellerde iki kişilik odalarda 5 gece konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • 5 adet Öğle yemeği
 • 5 adet Akşam yemeği
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmetleri(Kamil Verir)
 • Ufuktur Gezi Çantası
 • Yurt Dışı Çıkış harcı
 • Vize ücretleri (Küba ve Meksika)
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • İsteğe Bağlı Seyahat Sigortası(30 $)
FİYATLANDIRMA & FİYATLANDIRMA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
İki Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 3.500 $
Tek Kişilik Odada Kişi Başı Fiyat : 4.250 $
0-2 Yaş Bebek Ücreti : 300 $ (uçak bileti)
3-6 Yaş Çocuk Ücreti : 2.000 $ (Otelden yatak istemediği takdirde)
7-11 Yaş Ücreti : 3.000 $
Kaparo Bedeli : 1.000 $
Tur kaydınızı Kesinleştirmek için Kaparo Bedeli Yatırma Son Tarih: 25 Kasım 2022 Cuma
(Bu tarihten sonra Uçak bilet fiyatları değişiklik arz edebilir. Fark katılımcıya yansıtılır.)
Biletini mille almak isteyenler için uçak bileti olan 1000 $ toplam fiyattan düşülür.
Kontenjan : 15 Kişi
 
ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Ufuktur’un sorumluluğu yoktur.
 • Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Uzun karayolu ile yapılan turlarımızda rehberimiz ve tur operatörümüzün uyguladığı kural her gün oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Ufuktur’da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Ufuktur iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Ufuktur sorumlu tutulamaz
 • Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Ufuktur’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
 • Rehberlerimiz namaz kılanlar için namaz vakitlerine riayet edip program akışımız ona göre dizayn eder.
BU TUR İLE ALAKALI ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
 • Küba ve Meksika Türk vatandaşlarına Vize uygulamaktadır.
 • Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER
 • Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.
 • Kıyafet:
  • 1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
  • 2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
  • 3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
  • 4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
  • 5-Terlik (Bazen otel odalarında terlik bulunmamaktadır.)
 • İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
 • Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil
 • Pasaport