TEL : +90 212 217 30 30 (pbx)

VİETNAM-KAMBOÇYA

 • TARİH
  09-15 ARALIK 2022
 • TUR SÜRESİ
  6 GECE 7 GÜN
 • KONTENJAN
  16
 • REHBER
  YEREL REHBER

VİETNAM-KAMBOÇYA

 (09-15  Aralık 2024)

6 Gece 7 Gün Program Akışı

1.GÜN: 09 ARALIK  2024 PAZARTESİ                   İST/ HO CHI MİNH(SAİGON)

İstanbul Havalimanı Giden Yolcu 4 nolu kapıdan giriş THY F kontuarında saat saat 00.15’de buluşma. Türk Havayollarının TK 162 tarifeli uçağı ile 02.05 Vietnam (SGN) havaalanına uçuş (10 saat 10 dakikalık uçuş süresi) 16.15 Tan Son Nhat havaalanına İniş.(Saatlerimizi 5 saat ileri alıyoruz) Havaalanından karşılama. Ho Chi Minh Şehrine hareket. Kısa bir panoromik şehir tur sonrasında Otelimize hareket Akşam yemeği otelimizde ve dinlenme.

2.GÜN: 10 ARALIK  2024 SALI                        CHU CHİ/SAİGON

07.30-08.15 arası 0telde kahvaltı sonrasında 08.30’da Kahvaltıdan sonra aracımızla Saygon'a bir buçuk saat mesafedeki Cu Chi’ye gideceğiz. Vietnam halkı tarafından Amerika Savaşı esnasındaki rolünden dolayı kahramanlık bölgesi olarak bilinen 220 kilometrelik yer altı tünellerini ve gerilla savaşının detayları ile gerillaların yaşantılarıını gözlemleyeceğiz.  Cu Chi Ormanları içerisinde yapacağımız gezi sırasında dileyen misafirlerimiz bu unlu tünellerden geçme imkanı da bulacaktır. Öğle yemeğimiz lokal restaurant’ta. Saygon Şehir Turu'nda Yeniden Birleşme Sarayı, Notre Dame Katedrali ve Posta İdaresi görüldükten sonra Vietnam'ın yakın tarihine daha detaylı bir bakış için Savaş Müzesi gezilecektir. Gezi bitiminde misafirlerimiz Ben Thanh Market'i gezerek alışverişin tadını çıkarabilirler. Saygon nehri üzerindeki teknemizde alacağımız akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

3.GÜN: 11 ARALIK 2024 ÇARŞAMBA            SAİGON/MEKONG DELTA/ SİEM REAP

05.30-06.30 Arası otelde kahvaltı 06.30’da Otelden hareket. Mekong Deltası'na doğru yola çıkıyoruz. 1,5 Saatlik rahat bir otobüs yolculuğunun ardından My Tho Şehri'ne ulaşacağız. Irmak boyunca keyifli bir tekne yolculuğundan sonra hindistan cevizi ağacından hediyelik eşyalar yapılan atölyelere uğrayacağız. kısa bir fayton yolculuğu ile tropik meyveler, lokal cay ikramları arasında yerel sarkıcılardan Vietnam şarkıları dinleyeceğimiz bir koy evine misafir olacağız. Ardından, Çin kayığı da denilen Sampan'a binerek dar ve ağaçlarla çevrili kanalları gezmeye devam edeceğiz ve hindistan cevizi şekerlemeleri satan bir yerel imalathaneyi gezeceğiz. Öğle yemeğimizi local bir restaurant  da aldıktan sonra Saygon'a doğru yola çıkıyor, Siem Reap uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz. (1.5 saat) Sieam Reap Ucusu: SGN-REP - VN813 – 16.15 pm – 17.30 pm Havalimanında karşılama, Otele Transfer Aksam yemeği sonrasında serbest zaman (Dileyen misafirlerimiz Gece Pazarını ziyaret edebilirler.)

4.GÜN: 12 ARALIK 2024 PERŞEMBE                      SİEM REAP ANGKOR THOM/TA PROHM/ANGKOR WAT

07.30-08.15 arası 0telde kahvaltı sonrasında 08.30’da Kahvaltıdan sonra Khmer başkenti Angkor Thom’u ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Angkor antik alanı içerisinde yaklaşık 9 km² alanı kaplayan bu muhteşem şehir Khmer krallığının son başkentidir. İlk olarak günümüze kadar en sağlam şekilde gelen güney kapısı önünde aracımızdan inerek şehre bu muhteşem kapıdan yürüyerek giriyoruz. Sonrasında tarihi şehrin merkezindeki Bayon Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Cüzzamlı kral terası ve filler terasını görerek turumuza devam ediyoruz. Bölgedeki en güzel tapınaklardan biri olan Ta Prohm’u geziyoruz. Angelina Jolie’nin oynadığı Tomb Raider filmlerinde de kullanılan bu tapınak, keşfedildiği zamandan beri korumaya alınmıştır. Bu gizemli tapınak içinde büyüyen ağaçlarla eşsiz bir görsel şölen oluşturuyor .Bu etkileyici gezinin ardından Angkor Arkeoloji Parkında öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından bir dünya harikası olan Angkor Wat’ı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Tapınak kompleksi Pekin'deki Emperyal Palas'tan dahi daha büyük olan 81 hektarlık bir araziye kurulmuştur. Ayırt edici 5 kulesi Kamboçya Bayrağında yer almaktadır. Sanat tarihçilerine göre Khmer sanatı ve mimarisinin en iyi örneği olan bu başyapıttaki kuleler Meru'nın 5 tepesini sembolize etmektedir. Çevreleyen duvar dünyanın sonundaki dağları, duvarın ardındaki hendek de ötesindeki okyanusları sembolize eder. Tur sonrasi Kanell Restaurant’da Kulturel Kambocya Show’lari eşliğinde akşam yemeğimizi yiyoruz. Khmer ritüellerini göreceğimiz bu show, klasikleşmiş mitler ve dini hikayeleri konu alan figürlerle size farklı görsel tatlar sunuyor. Bu keyifli akşam yemeğimizin ardından, geceleme otelimizde.

5.GÜN: 13 ARALIK 2024 CUMA             SİEM REAP/CHOEUNG KNEAS/HANOİ

07.15-08.00 arası 0telde kahvaltı sonrasında 08.00’De hareket. Choeung Kneas'ın meşhur yüzen köyünü göreceğiz. Devasa Tonle Sap Gölü'nün üzerinde yüzen okullar, restoranlar, hastaneler ve daha birçok binadan oluşan eşi benzeri bulunmayan bir yerleşim yeri. İnsanların suyun üzerinde geçen hayatlarını gördükçe hayrete kapılacaksınız. Ogle yemeği lokal restaurant’ta. Öğle yemeğini muteakip havalimanı yolunda hediyelik eşya alımı için zaman ayırıp, Hanoi uçuşumuz için havalimanına transfer ediliyoruz. (40 dakika) Hanoi Ucusu: REP-HAN VN836 – 17.55 pm – 19.50 pm Hanoi karşılama, otele transfer. Aksam yemeği sonrasında Geceleme Otelimizde.

6.GÜN: 14 ARALIK 2024 CUMARTESİ                                      HA LONG/HANOİ                                    

 07.15-08.00 arası 0telde kahvaltı sonrasında 08.00’de hareket. Kara yolu ile 175 km mesafedeki Ha Long şehrine gidiyoruz. Olağanüstü doğal güzelliklere sahip Dünya Mirası Alanı olarak listelenen Halong Körfezi'nde, Vietnam dilince bilinen adıyla "denize inen ejderha" da, birçoğu güzel mağaralar içeren berrak zümrüt sularda yükselen 3.000'den fazla kireçtaşı adacık vardır. 5 saat sürecek tekne turumuzda, dikit ve dikitlerle dolu bir mağarayı ziyaret edecek, ardından, Ha Long Körfezi'nin sembolü olan yüzen köy, köpek şeklindeki adacık, dövüş horozları adacığı ile bu yaratılış harikalarından daha fazlasını keşfetmeye devam edecegiz. Deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğimiz teknede. Aksam üstü Hanoi’ye geri dönüş. Aksam yemeğimiz Old Quarter bölgesinde lokal restaurant’ta. Geceleme otelimizde.

7.GÜN: 15 ARALIK 2024 PAZAR                                     HANOİ/İSTANBUL

08.00-09.00 arası 0telde kahvaltı sonrasında 09.30’da Otel’den eşyalarımız ile birlikte ayrılma Hanoi şehir turumuz da Ho Chi Minh Mozolesi, Başkanlık Sarayı, HCM'nin kazıklar üzerindeki evi dahil HCM kompleksini, tek sütunlu pagoda’yı ve ulkenin ilk üniversitesi olarak bilinen Edebiyat Tapınağı’nı ziyaret edip  Öğlen yemeği yerel bir restaurant’ta. Öğleden sonra, keşif ve alışveriş için Hanoi'nin kalbi Old Quarter’a geciyoruz. Hang Gai, Hang Dao, Hang Ngan. Ipek giysiler, cilalı eşyalar, işlemeli nevresimler, mobilya, bambu, mutfak gereçleri satan yüzlerce özel mağaza ile doli ve yerel ünlü Dong Xuan'da alışveriş imkanı sonrasında belirtilen yer ve saat’de toplanma.Gün batımında Hoan Kiem gölünü (adı kutsal bir kılıç efsanesinden alan İade Edilen Kılıç Gölü) ziyaret sonrasında Huc köprüsü, Thap But Mosque (Kalem Kulesi Camii) ve hareketli mahalleleri gezip, Thang Long tiyatrosunda izleyeceğimiz dünyaca ünlü Su Kuklası Şovu ile turumuzu bitireceğiz.  (Vietnam kültüründe köklü bir yere sahip olan ve geçmiş zamanlarda pirinç tarlalarını su bastığında halkın eğlenmek için yapmış olduğu bir gösteridir. Geleneksel Vietnam müzikleri eşliğinde 45 dakika sürer.)Aksam yemeği yerel restaurant’ta. Yemek sonrası 19.00 Havaalanına hareket. TK 165 tarifeli uçağı ile 22.05 Uçak kalkış saati (11 saatlik uçuş) 05.05’de İstanbul’a iniş saati.

Fiyata dahil olan hizmetler:

 • THY Uçak bileti (SGN Gider- HAN döner)
 • Sieam Reap Ucusu: SGN-REP - VN813 İç Hat Uçak Bileti
 • Hanoi Ucusu: REP-HAN VN836 İç Hat Uçak Bileti
 • Vietnam ve Kamboçya Vize ücretleri
 • 5 Yıldızlı Lüx Otellerde iki kişilik odalarda 6 gece konaklama (HCM: New World hotel- Hanoi: Pan Pacific hotel - Siem Reap: Sokha Angkor hotel)
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • 6 adet Öğle yemeği 
 • 7 adet Akşam yemeği
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmetler
 • Gezi çantası
 • Yurt Dışı Çıkış Pulu

Fiyata dahil olmayan hizmetler:

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları

FİYATLANDIRMA

İki Kişilk Odada Kişi Başı Fiyat :  3.900 $
Tek Kişilk Odada Kişi Başı Fiyat :

 4.500 $

0-2 Yaş Bebek Ücreti :  500 $ (Uçak Bileti)
3-6 Yaş Çocuk Ücreti :  2.000 $ (Otelden yatak istemediği takdirde)
7-11 Yaş Çocuk Ücreti :  3.500 $
Kaparo Bedeli     1.400 $
Kontenjan :

 16 Kişi  

ÖNEMLİ NOTLAR: ( Lütfen Okuyunuz) 

 • Rezervasyonun kesinleşmesi için Tur Tarihinden 1 ay önce (Son başvuru tarihi) Kaparo bedelinin ödenmesi gerekmektedir.
 • Son Başvuru Tarihinden sonra yapılan rezervasyonlarda Uçak biletlerini kendiniz almanız veya artış miktarını karşılamanız gerekecektir.
 • Biletini Mille veya Kendi alacak yolcularımızdan Uçak bileti olan (Kapora Bedeli)  1.400 $ toplam Fiyattan düşülür.
 • Turlarımız 10 kişi kayıt olunca gerçekleştirilir. Tur Kesinleştiği Zaman Biletini Mil veya Kendi Alacaklar Alabilir.(Tur Yetkilisine danışınız)
 • Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek Şirket banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.
 • Kalan Tur Ücreti ( Uçak Bileti Hariç ) Tur Tarihine 15 gün kala Ödemesi alınır.
 • Tura Katılamama durumlarında Uçak firmasının belirlediği Emsiyo ve Bilet cezaları Katılımcıya Aittir.
 • 3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.

  GENEL AÇIKLAMALAR

 • Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda Hoşgörütur’un sorumluluğu yoktur.
 • Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
 • Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Hoşgörütur’da saklıdır.
 • Turun iptali durumunda Hoşgörütur iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
 • Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Hoşgörütur sorumlu tutulamaz.
 • Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Hoşgörütur’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
 • Turlarımız namaz kılanlar için namaz vakitlerine riayet edilip, Program akışı ona göre dizayn edilir.

YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER

 • Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.
 • Kıyafet:
  • 1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
  • 2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
  • 3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
  • 4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
  • 5-Terlik (Bazen otel odalarında terlik bulunmamaktadır.)
 • İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
 • Telefon Şarj cihazları
 • Pasaport (Gidilecek Ülkeye giriş tarihinden itibaren En Az 6 aylık geçerlilik tarihi olmalıdır.)